E-ticaret Sitenizin ve İşletmenizin Gelirini Nasıl Arttırabilirsiniz?

Aralık ayı, sunduğu fırsatları ile öne çıkıyor

0
4589

2016’nın son günlerini yaşadığımız bu son günler, önemli fırsatları da beraberinde getiriyor. Özellikle başta e-ticaret siteleri olmak üzere tüm işletmeler için önemli fırsatlar sunan Aralık ayı, insanların en çok para harcadıkları ve kendilerini en fazla mutlu mutlu hissetmek istedikleri dönem olarak karşımıza çıkıyor.

Bu durumu değerlendirip para kazanmak ve müşterileri ile daha iyi iletişim kurmak isteyen tüm işletmeler için büyük fırsatlar taşıyan Aralık ayındaki özel günler için özel içerikler ve kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

Bu konuda, size fikir vermesi için aşağıdaki konuları düzenleyeceğiniz kampanyalarda kullanabilirsiniz.

12 – 18 Aralık Yerli Malı Haftası

Bir zamanlar, hepimizin ilkokula giderken kutladığı “Yerli Malı Haftası”, her ne kadar amacından uzaklaşsa da, son dönemde yükselen yerli üretime sahip çıkma ve tasarruf gibi konularda farkındalık yaratmak için kullanılabilir.Ayrıca, çoğu tüketicide, nostaljik bir hava yaratacağı için işletmeniz açısından fark yaratacak bir fikir olabilir. Bu hafta için yaratıcı marka bilinirliği kampanyaları düzenlenecek sizin yararınıza olacaktır.

21 Aralık – En uzun gece

Güneş ışınlarının, Oğlak Dönencesi’ne dik olarak geldiği 21 Aralık, bulunduğumuz Kuzey Yarımküre için en uzun gecedir. Bu geceye özel pazarlama kampanyaları düzenleyebilirsiniz.

Spor karşılaşmaları

Liglerdeki ve Avrupa kupalarındaki heyecanın doruk noktasına ulaştığı Aralık ayında, spor iletişime yönelik kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Derbiler kadar yerel liglerdeki maçların da çok önemli olduğunu unutmayın.

Örneğin Eskişehirspor ile ilgili olarak düzenleyeceğiniz, Eskişehir halkına yönelik bir kampanya markanıza duyulan sempatiyi şehir bazında çok yukarılara taşıyacaktır.

İlginç günler

Dünya üzerinde lokal veya global anlamda bir çok ilginç gün bulunuyor. Bunlara yönelik düzenleyeceğiniz kampanyalar beklentilerinizin çok üstünde bir geri dönüş sağlayabilir.

Örneğin 18 Aralık Göçmen Günü ile ilgili hazırlayacağınız bir sosyal sorumluluk kampanyası, 21 Aralık Yatağı Düzeltmeme Günü veya 27 Aralık Meyveli Pasta Günü’ne hazırlayacağınız esprili  kampanyalar insanlara oldukça ilgi çekici gelecektir.

Ve tabii ki Yılbaşı

Belki de dünyada en çok para harcanan gün olan yılbaşı haftasına yönelik ne olursa olsun bir kampanya düzenleyin. Yılbaşına özel bir kampanya planlaması yapmanız emin olun size çok şey kazandıracaktır.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.