Eczacıbaşı İlaç – ECILC Hisse Senedi

0
2143

EİS ECZACIBAŞI İLAÇ, SINAİ VE FİNANSAL YATIRIMLAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – ECILC

1952 yılında kurulan EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş., ilaç üretimi konusunda faaliyet göstermektedir.

Eczacıbaşı İlaç, 2007 yılında bağlı ortaklıklarından Eczacıbaşı Sağlık Ürünleri ile Eczacıbaşı Özgün Kimya’daki ortaklık paylarının yüzde 75’ini, eşdeğer ilaç alanında Avrupa’nın önde gelen kuruluşlarından Zentiva N.V.’ye devretti. Kalan yüzde 25 ortaklık payının devri ise 2009’da ayında gerçekleşti.

ECILC işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Eczacıbaşı İlaç, fiilen üretim faaliyeti olmayıp, mevcut Bağlı Ortaklıkları, Müşterek Yönetime Tabi Ortaklıkları ve İştirakleri ile bir holding yapısındadır. Bu yapı içinde, direkt olarak gayrimenkul geliştirme faaliyetlerinde bulunmakta; ortaklıkları vasıtasıyla sağlık, tüketim ürünleri, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Eczacıbaşı İlaç, Borsa İstanbul’da BIST YILDIZ / BIST TÜM / BIST MALİ / BIST 50 / BIST 100-30 / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST İstanbul / BIST 100 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.