Eczacıbaşı Yatırım – ECZYT Hisse Senedi

0
914

ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. – ECZYT

1973 yılında kurulan Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., Türkiye’de halka alçılan ilk şirketler arasında yer almaktadır. Eczacıbaşı Yatırım’ın faaliyet konusu, istikrarlı kar payı sağlayabileceği, uygun bulduğu alanlarda kurulmuş veya kurulacak şirketlere ortak olmak ve ortak bulunduğu şirketlerin sermaye artırımlarına iştirak etmektedir.

İlk kuruluş yıllarında iştirak potföyüne ilaveten sermaye piyasası faaliyetlerinde de bulunan Eczacıbaşı Yatırım, Sermaye Piyasası Kanunu’nun yürürlüğe girmesi nedeniyle, bu faaliyetlerini 1982 yılında kurulan ve yüzde 98,65 oranında ortak olduğu Eczacıbaşı Menkul Değerler A.Ş.’ye devretti.
Eczacıbaşı Yatırım’ın 17’si Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşu olan 18 iştiraki bulunmaktadır.

ECZYT işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Eczacıbaşı Yatırım’ın faaliyet konusu sınai ve ticari şirketlere iştiraktir. Eczacıbaşı Yatırım mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Eczacıbaşı Yatırım, Borsa İstanbul’da BIST İstanbul / BIST YILDIZ / BIST TEMETTÜ / BIST 100-30 / BIST 100 / BIST MALİ / BIST TÜM / BIST HOLDİNG VE YATIRIM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.