Edip Gayrimenkul – EDIP Hisse Senedi

0
4515

EDİP GAYRİMENKUL YATIRIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – EDIP

1971 senesinde Edirne İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı ile kurulan Edip Gayrimenkul Yatırım Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 2009 yılında genel kurul kararı ile adı değiştirildi. Tekstil sektöründeki yatırımlarını farklı şirketler altında devam eden Edip Gayrimenkul Yatırım, gayrimenkul alanında yatırımlar gerçekleştirmektedir.

Edip Gayrimenkul Yatırım; 212 İstanbul Power Outlet, My Office 212, Otel 212 ve Lüleburgaz Tesisleri’nde yatırımları bulunmaktadır. Bu yatırımlar dışında Edip Gayrimenkul Yatırım’ın tekstil alanında AKIN Tekstil A.Ş., Aktek Giyim San. ve Tic. A.Ş., Teksture Çorap San. ve Tic. A.Ş., Gözde Giyim San. ve Tic. A.Ş., Buldan Tekstil Tic. San. Ltd. Şti.; pazarlama alanında Edpa Usa, Inc, Edpa Tekstil Ticaret A.Ş., Edpa Kimya San. ve Tic. A.Ş., Çelebi İplik Tic. ve San. A.Ş., Kült Tekstil Turizm Yayıncılık A.S, Fepa Tekstil Sanayi ve Pazarlama A.Ş., finansman alanında Akın Faktöring Hizmetleri A.Ş.; inşaat ve gayrimenkul alanında Mig Mimarlık İnşaat Geliştirme Turizm ve Tic. A.Ş., Akın Turizm ve İnşaat A.Ş. iştirakleri bulunmaktadır.

EDIP işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Edip Gayrimenkul Yatırım’ın faaliyet konusu gayrimenkul imal ve inşası, ticareti, alımı-satımı, kiralanması, kiraya verilmesi ve bunlar üzerinde her türlü projeler oluşturulması, işletilmesi ve Esas Sözleşmede yazılı diğer işlerdir. Edip Gayrimenkul Yatırım inşaat ve bayındırlık, inşaat ve bayındırlık işleri sektörlerinde hizmet vermektedir.

Edip Gayrimenkul Yatırım Borsa İstanbul’da BIST ANA / BIST TÜM / BIST İstanbul / BIST 100 / BIST HİZMETLER / BIST İNŞAAT endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.