Ege Seramik – EGSER Hisse Senedi

0
1566

EGE SERAMİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – EGSER

1972 yılında kurulan Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş., seramik üretim konusunda faaliyet göstermektedir. İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 325 bin metrekarelik tesislerinde üretim gerçekleştiren Ege Seramik’in yıllık üretim kapasitesi 24 milyon metrekaredir.

Ege Seramik, tasarım, ürün geliştirme, üretim, tesis ve hizmette uluslararası kaliteyi simgeleyen ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni 1994 yılında sektörde almaya hak kazanan ilk kuruluş olmuştur. Ege Seramik’in çalışanlarının güvenliği, depo sevkiyat alanlarının yönetimi, fabrika fiziki güvenliğinin sağlanması, yükleme operasyonları, elektronik veri ulaşımı ve lojistik gibi süreçlerde aranan güvenliğin belgelendirilmesi Global Security Verification ( GSV ) ile sağlanmıştır.

EGSER işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Ege Seramik’in faaliyet konusu topraktan cilasız veya sırsız bütün çeşit ve şekilleri ile döşemelik ve kaplamalık karo ve benzerleri imal etmek ve satmak, topraktan cilalı veya sırlı, bütün çeşit ve şekilleriyle döşemelik ve kaplamalık seramik karo ve benzerlerini imal etmek ve satmak, topraktan fayans, sıhhi malzeme, sofra eşyası, izolatör ve benzerleri imal etmek ve satmaktır.

Ege Seramik, Borsa İstanbul’da BIST İzmir / BIST TEMETTÜ / BIST SINAİ / BIST 100 / BIST TAŞ, TOPRAK / BIST YILDIZ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.