Ege Profil – EGPRO Hisse Senedi

0
1330

EGE PROFİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. – EGPRO

1981 yılında İzmir’de kurulan Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş., 1982 yılında unvan değişikliğine gitmiştir. Egepen Deceuninck ve Winsa olmak üzere iki markasıyla PVC profil sektöründe faaliyet gösteren Ege Profil, 1993 yılında şirketin hisseleri halka arz edilmiştir. 2000 yılında Ege Profil hisselerinin yüzde 47’si Mazhar Zorlu Grubu tarafından Belçikalı Deceuninck Grubu’na satılmıştır. 2001 yılında Mazhar Zorlu Grubu şirketin ilave yüzde 30’luk hisselerini Deceuninck Grup’a satmış ve Deceuninck Grup da yüzde 21’lik kısmını borsadan satın alarak, şirketin yüzde 98’lik kısmına sahip olmuştur. 2004 yılında şirket ile Pilsa A.Ş. ile imzalanan sözleşmeyle, Winsa ticari markası adı altında yürütülen tüm faaliyetler Ege Profil bünyesine devir olmuştur. Winsa markası ile üretim, 2008 yılı başından itibaren ileri teknoloji ile inşa edilen Winsa Kocaeli Tesislerinde yapılmaya başlanmıştır.

Ege Profil, İzmir’deki fabrikasında 15 bin metrekarelik kapalı alanda 59.841 ton kapasite sahip bir makine parkı ile Egepen Deceuninck markalı ürünler üretilirken; Kocaeli (İzmit) fabrikada 34.231 metrekarelik kapalı alanda 41,490 ton kapasiteli makine parkı ile Winsa markalı ürünler üretilmektedir. Ayrıca her iki markanın İzmir, İstanbul, Ankara ve Adana’da Bölge Müdürlükleri bulunmaktadır.

EGPRO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Ege Profil sert plastik boru be bağlantıları (pvc ve pe esaslı), plastik kalıp imali, hurda plastikten granül eldesi ve boyanması (aglomere granül), plastik profiller, çubuklar, çember(ambalaj)bant imali gerçekleştirmektedir.

Ege Profil, Borsa İstanbul’da ANA PAZAR’da işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.