Egeli & Co Girişim – EGLYO Hisse Senedi

0
1031

EGELİ & CO GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – EGLYO

1998 yılında kurulan Egeli & Co Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Ak B-Tipi Yatırım Ortaklığı A.Ş. unvanı ile Akbank T.A.Ş. tarafından kurulmuş olup, 3 Temmuz 2012’de Ak B-Tipi Yatırım Ortaklığı A.Ş. hisselerinin Egeli & Co. Yatırım Holding A.Ş. (“EGCYH” veya “EGC Yatırım Holding”) tarafından devralınması ile Egeli & Co. Finansal Hizmetler Grubu’na katılmıştır.

EGC Girişim, ekonomik büyüme ve buna bağlı olarak sosyal refahı yükseltmek için önemli olan enerji ve altyapı sektörü başta olmak üzere potansiyeli olan diğer sektörlerdeki yatırım fırsatlarını değerlendirerek, yerli-yabancı kurumsal ve bireysel yatırımcılara bu alanlardaki imkanları şeffaf ve regüle bir yatırım platformunda değerlendirme olanağı sağlamaktadır. Ülkenin kalkınma politikaları içinde hayati önem taşıyan enerji sektörü gelişen ekonomilerin en önemli destekçisidir. Bu doğrultuda, EGC Girişim enerji sektöründe atıl, kısıtlı ve tükenmekte olan doğal kaynaklardan en etkin ve çevreci şekilde yararlanarak, artan enerji talebini karşılamak üzere doğru ve sürdürülebilir yatırımlar gerçekleştirirken, her geçen gün daha fazla sayıda uzun vadeli iş fırsatlarına odaklı yatırımcıyı kendisine çeken altyapı sektöründe, temel hizmetlerin yeterli, hızlı, etkin, kaliteli ve adaletli bir biçimde sunulmasını sağlamak amacı ile projeleri hayata geçirmektedir.

EGLYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören EGC Girişim’in faaliyet konusu girişim sermayesi yatırımlarıdır. EGC Girişim mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

EGC Girişim, Borsa İstanbul’da YAKIN İZLEME PAZARI’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.