En iyi 15 finans sözü

Masanızın bir köşesinde her daim tutabileceğiniz ve bakış açınızı değiştirecek 15 finans sözünü paylaşacağız.

0
12978

Finans piyasalarında işlem yaparak birikimlerini değerlendirmeyi tercih eden yatırımcılardan biriyseniz bazı hususlara dikkat ederek başarılı olabilirsiniz. Bunun için de ilk olarak yapmanız gereken; doğru strateji, risk yönetimi ve hırstan kaçınmak olmalıdır. Başarılı yatırımcıların çoğunun bunları uyguladığını görmekteyiz. Ayrıca tüm bunların yanı sıra finans piyasalarıyla ilgili bir söz belirleyip, karamsarlığa kapıldığınız anlarda bu sözü aklınıza getirerek kendinizi motive edebilirsiniz. Yapılan araştırmalar sözlerin insanları oldukça etkilediğini gösteriyor. O halde sürekli aklınıza getirebileceğiniz en iyi 15 finans sözünü paylaşalım. İşte o sözler:

1. “Derdiniz piyasanın ne yapacağı değil piyasanın yapacaklarına karşı sizin ne yapacağınız olsun.” (Michael Carr)

2. “Basitçe yatırım yapın” (Warren Buffett)

3. “İnsan 10 yanlış girişiminden dört tanesinde bile zararını kabul edip geri çekilse servet kazanır.” (Bernard Baruch)

4. “Bir yatırımcı için en önemli nitelik zeka değil, mizaçtır. Kalabalığın içinde olmaktan da karşı durmaktan da zevk almamanız gerekir.” (Warren Buffet)

5. “Bilgiye yapılan yatırım en yüksek kârı getirir.”(Benjamin Franklın)

6. “Bir pozisyon aldığınızda işler beklediğiniz gibi gitmiyorsa o pozisyonu hemen terk edip zararı olabildiğince küçük tutun.” (Gary Bielfeldt)

7. “Yatırım felsefesi gerçekten salt zekayla değil mizaçla ilgili bir şeydir. Aslında uygun bir mizaç yüksek IQ’ya her zaman üstün gelir”. (Michael Mauboussın )

8. “Zarar etmekten korkamazsınız. Bu işte başarılı olanlar, para kaybetmeyi göze alan kişilerdir.” (Jack Schwager)

9. Öz disiplin başarının en önemli unsurudur. Öz disiplin yoksa, diğer her şey önemsizdir.” (Howard Fleischman)

10. Yanımdaki herhangi bir trader’dan daha iyi değilim, sadece hatalarımı kabul etmekte ve bir sonraki fırsata yönelmekte daha hızlıyım. (George Saros)

11. “Her şeyin çok fazlasının, iyi bir şey bile olsa, bizi perişan edebileceğini bilmemiz gerekir. İştahlarımıza kesin sınırlar koymalıyız.”(William j. Bennett)

12. “Gelecek hiçbir zaman belirgin değildir ve piyasalarda keyif veren bir ortak görüş için çok yüksek bedel ödersiniz. Belirsizlik, uzun vadeli değerleri satın alan yatırımcının dostudur. (Warren Buffett)

13. “Gideceğin yoldan eminsen, engeller ‘dinlenme noktan’ olmaktan öteye gidemez.” (Paulo Coelho)

14. “Borsada başarılı spekülasyonun temeli, insanların geçmişte yaptıkları hataları gelecekte de sürdürecekleri varsayımı üzerine kuruludur.” (Thomas F.Woodlock)

15. “Hiç zengin olan bir teknik analist görmedim” diyenlere hep gülmüşümdür. Bu kadar saçma ve küstahça bir şey daha duymadım. Dokuz yıl boyunca temel analiz kullandıktan sonra, teknik analizci olarak zengin oldum. “ (Marty Schwartz)

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.