Goodyear – GOODY Hisse Senedi

0
1923

GOODYEAR LASTİKLERİ T.A.Ş. – GOODY

Goodyear Tire and Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak 1961 yılında faaliyetlerine başlayan Goodyear Lastikleri T.A.Ş., .1.600 çalışanı ile İzmit ve Adapazarı’ndaki iki üretim tesisinde faaliyet göstermektedir. Şirket, ürünlerini Goodyear, Fulda, Sava ve Debica markaları altında üretip tüketicilerine sunmaktadır. Geniş bayi ağına sahip Goodyear Lastikleri Türk A.Ş. nihai kullanıcılara, hem tüketici lastikleri hem de ticari lastikler ve hizmetler sunmaktadır.

GOODY işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) Goodyear’ın faaliyet konusu radyal binek oto, kamyonet, minibüs, kamyon, otobüs dış lastikleri ile sırt kauçuğu üretimi ve bu ürünler ile birlikte radyal ve konvansiyonel iş makineleri dış lastikleri, kış lastiği, çeşitli iç lastik ve kolon satışı faaliyetlerini yürütmektedir. Goodyear, ürünlerini Goodyear, Fulda, Sava ve Debica markaları altında üretip tüketicilerine sunmaktadır. Goodyear, imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler, lastik ürünleri sanayii sektörlerinde hizmet vermektedir.

Goodyear, Borsa İstanbul’da BIST YILDIZ / BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK / BIST SINAİ / BIST 100-30 / BIST 100 / BIST İstanbul / BIST 50 / BIST TEMETTÜ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.