Hayalinizdeki işi bulmak için 3 etkili yöntem

İşte hayallerinizdeki işi bulmanız için en etkili üç yöntem:

0
4276

Senem Türkanoğlu/Editör

İlkokul yıllarınızdan beri hayal ettiğiniz i yapmak istediniz ve üniversite eğitiminizi tamamladıktan sonra bunun için arayışa girmeye başladınız. Fakat bir anda hiçbir şeyin düşlediğiniz gibi olmadığını gördünüz. Arta arda gittiğiniz işi görüşmelerinde pembe hayalleriniz yerini hayatın gerçeklerine bıraktı ve hayat size her şeyin hayal ettiğiniz gibi olmadığını göstermeye başladı. O halde şimdi tüm bu yaşadıklarınızı unutun ve hayallerinizdeki işi bulmak için yeniden yola koyulun. İşte hayallerinizdeki işi bulmanız için en etkili üç yöntem:

Kendinizi doğru tanıtın!

Hayallerinizdeki i bulmak için niteliklerinizi karşı tarafa doğru ve etkili bir şekilde sunmalısınız. Pek çok yeteneğiniz var ama bunun karşı tarafa yansıtamıyorsunuz o zaman yeteneklerinizin hiçbir anlamı kalmaz. Bu sebeple kendi reklamınızı yapmalı ve istediğiniz işi kimselere kaptırmamalısınız.

Sosyal medyayı etkili kullanın!

Çoğu şirket artık iş görüşmesi davetinden önce adayların sosyal medya hesaplarını inceliyor.  Dolayısıyla sosyal medya hesaplarınızda neler paylaştığınıza dikkat etmelisiniz. Özellikle iş dünyasında pek çok kişiyle iletişime geçebileceğiniz LinkedIn’de. Paylaşımların yanı sıra LinkedIn hesabınızda etkili bir profil oluşturarak hayal ettiğiniz işi bulabilirsiniz.

İyi iletişim kurun

Hayal ettiğiniz e ulaşmanızı sağlayacak kişilerle iletişime geçmelisiniz. Öncelikle bu insanlara nasıl ulaşacağınızı araştırmalı ve kendi sosyal ağınızı oluşturmalısınız. Bunu yapmanın yolu da insanlarla arayı iyi tutmak! Anlayışlı ve girişken olursanız kısa zamanda etkili bir network oluşturabilir ve hayallerinizi süsleyen bir iş teklifiyle karşı karşıya kalabilirsiniz!

Yukarıdaki maddeleri uygulamaya koyulurken asla pes etmemelisiniz! Unutmayın; başarılı insanlar pes etmeden hedefe doğru emin adımlarla ilerler. Siz de o insanlardan biri olabilirsiniz yeter ki isteyin! İnsanın istedikten sonra yapamayacağı şey yoktur! Daha çok istemeli ve gerekirse hayalleriniz için herkesten fazla çalışmalısınız. Çalışmadan bir şeylere ulaşmak ne yazık ki kolay değil!

Umudunuzu hiçbir zaman yitirmeden ve tabii ki moralinizi bozmadan kendinize her zaman olumlu telkinlerde bulunmalısınız. Olumsuz düşünürseniz olumsuz olur. İyi düşünün iyi olsun. Evet, şimdi hayalinizdeki işte çalıştığınızı düşünmeli ve gülümsemeyi denemelisiniz:)

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.