İş Yatırım – ISMEN Hisse Senedi

0
937

İŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. – ISMEN

1996 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından kurulan İş Yatırım; yerli-yabancı bireysel ve kurumsal yatırımcılara, geleneksel alım-satım aracılığının yanı sıra; kurumsal finansman, yatırım danışmanlığı, portföy yönetimi ve aracılık hizmetleri sunmaktadır. İş Yatırım’ın İstanbul (Akaretler, Kalamış, Levent, Maslak, Yeniköy, Yeşilköy) Ankara, İzmir, Bursa Adana ve Antalya’da olmak üzere 11 şubesi, Kazakistan-Almaata, İstanbul-Suadiye, Diyarbakır, Kırıkkale ve Mersin’de irtibat büroları bulunmaktadır. Ayrıca, Türkiye çapında sanayi, ticaret ve yerleşim merkezlerine dağılmış olan 1.300’den fazla İş Bankası şubesi de İş Yatırım Acentesi olarak hizmet vermektedir.

İş Yatırım, iştirakleriyle sermaye piyasalarının farklı alanlarında da faaliyet göstermektedir. İş Portföy Yönetimi’nde yüzde 70, Efes Varlık Yönetimi’nde yüzde 74, İş Yatırım Ortaklığı’nda yüzde 28,9, İş Girişim Sermayesi’nde yüzde 29,0 paya sahiptir. Ayrıca İş Yatırım’ın Londra’da Maxis Investment, Dubai’de ise IS Investment Gulf Ltd adında yüzde 100 kendi iştiraki şirketleri bulunmaktadır.

ISMEN işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören İş Yatırım’ın ana faaliyet konusu Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak sermaye piyasası faaliyetlerinde bulunmaktır. İş Yatırım, mali kuruluşlar ve aracı kurumlar sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

İş Yatırım, Borsa İstanbul’da BIST TEMETTÜ / BIST TÜM / BIST 100 / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST MALİ / BIST YILDIZ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.