Karsan Otomotiv – KARSN Hisse Senedi

0
1843

KARSAN OTOMOTİV SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. – KARSN

1966 yılında kurulan Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş., ticari araç segmentinde kendi markası da dahil olmak üzer bir çok markaya üretim gerçekleştirmektedir. 1981 yılından bu yana yüzde 100 yerel sermaye ile ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan’ın Bursa Hasanağa’daki fabrikası tek vardiyada 18 bin 200 araç üretebilecek yapıya sahiptir. Otomobilden kamyona, minivandan otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanan Hasanağa Fabrikası, 80 bin metrekaresi kapalı toplam 200 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer almaktadır.

Karsan, Hyundai Motor Company (HMC) için yeni H350 hafif ticari araçlarını, BredaMenarinibus için 12-18m otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST‘in üretimini gerçekleştirmektedir. Karsan ayrıca şehirlerin toplu taşımacılık sistemlerindeki değişen ihtiyaçlara çözüm olarak Karsan markalı 8m erişilebilir ATAK ve STAR otobüslerini üretmesinin yanında Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikasında endüstriyel hizmetler de sağlamaktadır.

KARSN işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Karsan’ın ana faaliyet konusu her nevi taşıt araçlarının ve bunların bütün asli ve yedek parçalarının imal, montaj, bakım ve tamirini dahili ticaretini, ithalat ve ihracatını yapmak mukavelesinde yazılı diğer işlerdir.

Karsan, Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST Bursa / BIST METAL EŞYA, MAKİNA / BIST 100 / BIST YILDIZ / BIST SINAİ / BIST 100-30 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.