Karsu Tekstil – KRTEK Hisse senedi

0
4882

KARSU TEKSTİL SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. – KRTEK

1970’li yıllarda kurulan Karsu Tekstil Sanayii ve Ticaret A.Ş., tekstil sektöründe faaliyet göstermektedir. Karsu Tekstil, Kayseri’de kurulu bulunan fabrikasında, tek kat ve katlı iplik üretimi yapmakta, özellikle rejenere selülozik iplik boyamada uzman boyahanesinde müşterilerinin boyalı iplik siparişlerini karşılamaktadır.

6 farklı iplik üretim teknolojisinde üretim yapan Karsu Tekstil, ring iplikçiliği ile başladığı üretimine daha sonra open-end ve compact iplik üretim sistemlerini eklemiştir. 2003 yılında Airjet iplik üretimine başlayan Karsu, bu alanda Türkiye’nin en büyük makine parkına sahiptir. Müşterinin ihtiyaçlarına maksimum derecede cevap verme düşüncesiyle son olarak siro ve core spun iplikleri de ürün gamına eklemiştir. Modal®,  Promodal®, Coolmax®, Thermolite®, Thermocool® liflerinden iplik üreten Karsu Tekstil, Tencel®, viskon, Aircell®, organik pamuk, supima® pamuğu, yün, keten, kaşmir, ipek ipliklerin yanında Modal®, Modal®/Penye, Micromodal®, Tencel®, pamuk/pes, viskon/pes karışımlarında melanj ve ekru iplik üretimi yapmaktadır. Teknik tekstiller alanında ise Kermel, Twaron, Lenzing FR®, Modakrilik, Karbon gibi liflerden iplik üretmektedir.

KRTEK işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Karsu Tekstil’in ana faaliyet konusu iplik imalatı, iplik boyama, örgü kumaş imalatı ve pazarlamasıdır. Karsu Tekstil, imalat sanayii, dokuma, giyim eşyası ve deri, dokuma sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Karsu Tekstil, Borsa İstanbul’da ANA PAZAR’da işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.