Kristal Kola – KRSTL Hisse Senedi

0
1411

KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SANAYİ TİCARET A.Ş. – KRSTL

1994 yılında İhlas Holding bünyesinde kurulan Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi Ticaret A.Ş., meşrubat sektöründe hizmet vermektedir. İki meşrubat bir doğal kaynak suyu ve bir de doğal maden suyu olmak üzere toplam dört adet üretim tesisi ile hizmet veren Kristal Kola, Balıkesir, Edremit, Sapanca ve Kırıkkale’deki tesislerindeki toplam 108.634 metrekarenin 16.436 metrekaresi kapalı alan olarak kullanılmaktadır.

İki ana distribütör şirketi ve 200 bayisi ile hizmet veren Kristal Kola, TSE,ISO 9001-2000 Uluslar Arası Kalite Güvence Belgesi,TSE İmalat Yeterlilik Belgesi,T.C Sağlık Bakanlığı Gıda Maddeleri Üreten İşyerlerinde ait Çalışma Belgesi,Gıda Sicil Sertifika Belgelerine sahiptir.

KRSTL işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Kristal Kola’nın ana faaliyet konusu kola ve meşrubat sanayinde kullanılan pet şişe imalatı, bunlara içme suyu ve diğer sıvı gaz veya katı maddeler doldurulması ile su, meşrubat, kolalı içecekler, gazlı ve gazsız meşrubatlar, meyve suları imalatı, ithali, ihracı, sanayi, toptan ve perakende olarak pazarlanmasıdır.

Kristal Kola, Borsa İstanbul’da BIST Balıkesir / BIST SINAİ / BIST GIDA, İÇECEK / BIST ANA / BIST 100 / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.