Kervansaray Holding – KERVN Hisse Senedi

0
1750

KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş. – KERVN

1950’li yıllarda tekstil firması olarak kurulan Kervansaray Giyim Sanayi ve Tic. A.Ş. 2010 yılında Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.’ye dönüşmüştür. Kervansaray Yatırım’ın faaliyet konusu faaliyet konusu, kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve idarelerine iştirak etmek, vereceği yatırım kararları doğrultusunda kaynakları kanalize etmek, yatırım, finansman, pazarlama, organizasyon ve yönetim konularında danışmanlık yapmaktır.

Kervansaray Yatırım, holding olarak yeni amaçlarını gerçekleştirmek ve hedeflerine daha hızlı ulaşmak için 2011 yılında sermayesinin yüzde 6,97’si Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ne devredilmiş ve şirketin ana hissedarı haline gelmiştir. Şirketin Yönetim Kurulu Üyeliklerine Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ni temsilen yeni yönetim kurulu üyeleri atanmış ve yeni yönetim kurulu oluşturulmuştur. 2011 yılında şirketin kurucu hisseleri, Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ne devredilmiştir.  Daha sonra yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı sonucunda tahsisli sermaye artırımı ile şirketin yönetim kontrolü Mintay Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne geçmiş ve şirket sermayesindeki yüzde 68,95’lik payla ana hissedar konumuna gelmiştir.

KERVN işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Kervansaray Yatırım, mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Kervansaray Yatırım, Borsa İstanbul’da YAKIN İZLEME PAZARI’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.