Kombassan – KOMHL Hisse Senedi

0
6327

KOMBASSAN HOLDİNG A.Ş. – KOMHL

1988 yılında kurulan Konya’da kurulan Kombassan Holding A.Ş. kağıt, karton, matbaa, ambalaj, makine ve teknoloji; (rulman, vinç, hastane ekipmanları vb.), inşaat ve yapı malzemeleri (beton santrali, prefabrik, PVC, MDF vb.), mermer ve maden; (mermer, kireç, kalsit vb.), gıda ve pazarlama (makarna, un, irmik, bakliyat, bisküvi, su vb.), turizm, petrol ürünleri ve tekstil alanlarında faaliyet göstermektedir. Kombassan Grubu, bünyesinde 6 bin kişiyi direkt, 15 bin kişiyi de dolaylı istihdam etmektedir.

Kombassan Grubu’nun bünyesinde kağıt, karton ve ambalaj grubunda Komeks, Kombassan A.Ş., Muratlı Karon, Ultra Copy, Türk Copy, Ekstra Copy; teknoloji makine grubunda Acar, Hidrolik Makineları, Rulman Art, Komel, Krs, URB, MGM, Makine Prodüksiyon Gurubu; petrol ürünleri grubunda Kongaz ve Kombassan Petrol; gıda ve pazarlama grubunda Golda, Kardelen Su, Komal, Kom Gıda, Melda; inşaat ve yapı malzemeleri grubu Diva MDF, Bauplast, Diva Lam, DivaPan, Fensterbau, Kompen, Kompen Vinly Siding, Kom Yapı; mermer ve maden grubunda Adaçal Endüstriyel Minarel, Adaçal PCC. Komsar Mikronize, Madencilik A.Ş.; tekstil grubunda Koveka ve Coveca; turizm grubunda Bera Alanya, Bera Hotels, Bera Konya, Bera Mevlana ve Bera Ankara markalarını bulundurmaktadır.

KOMHL işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Kombassan Grubu’nun ana faaliyet konusu  ticaret, sanayi (deri, tekstil ve konfeksiyon motorlu motorsuz araçlar, otomotiv ve ürünleri, kimya sanayii, kağıt karton ve ambalaj ürünleri hidrolik ve pnömatik makinalar, takım tezgahları ve yedek parçası, pvc ürünleri), ziraat ( büyük baş ve küçükbaş hayvancılık ile kanatlı hayvancılık, et, süt ve su  ürünleri, zirai ürün, alet ve makinalar, tahıl ve bakliyat ürünleri ve bunların mamülleri), finans, madencilik, eğitim, sağlık, hizmet, enerji, inşaat (hazır beton, prefabrik yapı elemanları, toprak ürünleri, çimento, çelik konstrüksiyon) ulaştırma, sigortacılık, emlakçılık, turizm, medya, filmcilik, reklamcılık ve diğer alanlarda yurt içinde ve yurt dışında şirket kurabilir, kurulmuş ve kurulacak yerli ve yabancı şirketlerin sermayelerine ve idarelerine katılabilir ve özellikle gerek ülke içinde ve dışında  muameleleridir.

Kombassan Grubu, Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST YILDIZ / BIST 100 / BIST Konya / BIST MALİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.