Metro Petrol – MEPET Hisse Senedi

0
4612

MEPET METRO PETROL VE TESİSLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş. – MEPET

Mepet Metro Petrol Ve Tesisleri Sanayi Ticaret A.Ş., turizm sektöründe hizmet vermektedir. 26 noktadaki farklı 128 işletmesiyle hizmet veren Metro Petrol, aynı zamanda 24 akaryakıt istasyonu ile akaryakıt ve petrol ürünlerinin satışını sağlamaktadır.

2011’de hisse senetlerini halka arz eden MEPET kurumsal yönetim ilkelerinin tüm gerekliliklerini şeffaf bir şekilde yönetim politikasına entegre etmiştir. Dinlenme tesisleri ile Türkiye’nin en yaygın hizmet ağına sahip olan MEPET akaryakıt istasyonları ile birlikte Silivri, Çorlu, Akçaköy, Mersin, Edirne, Bolu- Yeniköy, Bolu-Köroğlu, Bolu-Dörtdivan, Bolu-Paşaköy, Çorum Osmancık ve Çorum Sungurlu, Yozgat, Samsun, Çarşamba, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Konya, Manisa, Susurluk ve Denizli şehirlerinde bulunmaktadır.

MEPET işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Metro Petrol, petrol, petrol ürünü, petrol türevleri, benzin, motorin, gazyağı, fuel oil, solvent, jet yakıtı gibi her türlü akaryakıt, madeni yağlar, gresler vb. alımını, satımını yapmak, her türlü petrol, yükleme, boşaltma depolama, dağıtım, dolum tesislerini kurmak, işletmek, kiraya vermek, işletme hakkı vermek, işletme kurup satmak, kurulmuş işletmeleri devir almak, her türlü petrol şirketinin bayiliğini almak, turistik amaçlı faaliyetlerde bulunmak, turistik amaçlı her türlü otel, tesis, restoran, mağaza, büfe, bar, çay ocağı işletmeleri tesis etmek ve işletmek.

Metro Petrol, Borsa İstanbul’da BIST HİZMETLER / BIST ANA / BIST TİCARET / BIST TÜM / BIST 100 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.