Net Turizm – NTTUR Hisse Senedi

0
1190

NET TURİZM TİCARET VE SANAYİ A.Ş. – NTTUR

1974 yılında temelleri atılan Net Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş. turizm sektöründe faaliyet göstermektedir. Net Turizm, otel ve talih oyunları salonları işletmeciliği, inşaat, tarihi yapı restorasyonu, lüks araç kiralama, arazi ve gayrimenkul geliştirme, duty-free mağazaları, müzik ve multimedya mağazaları ile cafe zinciri işletmeciliği gibi alanlarda gelişimini sürdürdü ve yurt dışında da yatırımlar yapmaktadır.

Net Turizm’in yatırımları arasında Merit Antique Oteli (Ramada Hotel) / Laleli – İstanbul (Grup Dışı), Sunset Tatil Köyü / Kuşadası – Aydın (Grup Dışı), Halki Palace Oteli / Heybeliada – İstanbul, Crystal Cove Oteli / Girne – K.K.T.C, Cyprus Garden Oteli / Magosa – K.K.T.C, Green Karmi Oteli / Girne – K.K.T.C, Merit Mersin Oteli / Mersin (Grup Dışı), Merit Capadoccia Inn / Ürgüp – Nevşehir (Grup Dışı ), Netsel Marina / Marmaris – Muğla (Grup Dışı), Akaretler Turizm Gelişim Projesi / (Grup Dışı), Ataköy Turizm Kompleksi / Ataköy – İstanbul (Grup Dışı), Gökova Turistik Konaklama Tesisleri / Ula – Muğla, Bazaar 54 Mağazaları, Net Diamond Mağazaları, Net Turistik Yayınlar A.Ş. / Kitap Mağazaları, Megavizyon A.Ş. Multimedya (Grup Dışı), Net Mağaza A.Ş. Duty – Free Mağazaları, Net Milas Gelişme Projesi / Bodrum, İnter Limousine Service, Merit Cafe (Grup Dışı), Pegasus (Grup Dışı), Green Air (Grup Dışı), Global Menkul Değerler (Grup Dışı) yer almaktadır.

NTTUR işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Net Turizm, mağaza işletmeciliği (halı ve benzeri ürünler, giyim eşyası, mücevherat ve hediyelik eşya üretimi ve ticareti),turizm işletmeciliği (konaklama, dinlenme, eğlence, gezi, yiyecek ve içecek yerleri açılması ve işletilmesi), turistik amaçlı ulaşım faaliyetleri ve seyahat acenteliği konularında faaliyet göstermektedir.

Net Turizm, Borsa İstanbul’da BIST İstanbul / BIST 100 / BIST YILDIZ / BIST TÜM / BIST HİZMETLER / BIST 100-30 / BIST TURİZM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.