Niğde Beton – NIBAS Hisse Senedi

0
4749

NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – NIBAS

1969 yılında ÇİMHOL ve İLLER BANKASI ortaklığı ile kurulan Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş., prefabrike beton ürünler ve betonarme  yapı elemanları üretimi gerçekleştirmektedir. Niğbaş, 63 bin metrekare üzerindeki 13.200 metrekare kapalı entegre tesislerinde üretim faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Enerji nakil  hatları, şehir şebekeleri ve aydınlatma amaçlı beton direk  ve traversler, prefabrike betonarme yapı elemanları, beton bordür, parke taşları, çit direkleri ile öngerilmeli köprü kirişleri ve hazır beton üreten Niğbaş, 1993 yılında IŞIKLAR HOLDİNG bünyesine katılmıştır.

Niğbaş, aynı zamanda; enerji nakil hatları ve şehir şebekeleri, organize sanayi bölgeleri alt ve üst yapıları, askeri tesisler, endüstriyel tesisler, eğitim ve spor amaçlı binalar, hava alanları  gibi inşaat ve taahhüt işlerini ” kendi ürettiği ürünleri de kullanarak yapmaktadır.

NIBAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Niğbaş’ın başlıca faaliyet konusu;  prefabrike beton veya betonarme üstyapı , altyapı , çevre tanzimi elemanlarının üretimi, bu elemanlarla üstyapı bina, tesis  veya altyapı sistemlerinin oluşturulması, santrifüjlü betonarme elektrik direkleri, katener direkleri, prefabrike beton veya betonarme olarak; demiryolu traversleri, tünel elemanları, çit direği, parke , bordür, kanal elemanları, boru, trafo binaları, kiremit, cephe kaplama , duvar elemanlarını ve benzerlerinin üretimi, şantiye mahalline nakli ve montajlarının yapılması. Hazır beton üretimi ve dağıtımının yapılmasıdır.

Niğbaş, Borsa İstanbul’da BIST KOBI SANAYİ endeksine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.