Olmuksan – OLMIP Hisse Senedi

0
4384

OLMUKSAN INTERNATIONAL PAPER AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – OLMIP

1968 yılında kurulan Olmuksan Internatıonal Paper Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş., oluklu mukavva ambalaj sektöründe faaliyet göstermektedir. Dünyanın en büyük kâgıt ve ambalaj üreticilerinden olan International Paper’ın bir parçası olmak, pazardaki konumunu sağlamlaştırmakta ve farklı segmentlerdeki müşterilerine hizmet vermektedir.

Olmuksan International Paper, geri dönüşümlü kağıt üreten bir kağıt fabrikası ve altı kutu tesisinde 900’ü aşkın çalışanıyla Türkiye’nin tüm bölgelerinde yer alan müşterilerine en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmaktadır. Olmuksan International Paper’ın çoğunluk hisseleri, dünyanın en büyük kağıt ve ambalaj şirketi International Paper’da bulunmaktadir.

OLMIP işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Olmuksan International Paper’ın ana faaliyet konusu her nevi ve ebatta mukavva, selüloz, kağıt ve bilhassa oluklu mukavva imal etmek ve bu maddelerden kutu ve diğer mamul eşya yapmaktır.

Olmuksan International Paper, Borsa İstanbul’da BIST SINAİ / BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM / BIST ANA / BIST İstanbul / BIST 100 / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.