Polisan Holding – POLHO Hisse Senedi

0
1225

POLİSAN HOLDİNG A.Ş. – POLHO

1956 yılında temelleri atılan Polisan Holding A.Ş.,  birçok alanda faaliyet göstermektedir. Başlarda emülsiyon reçine üreten Polisan Holding sırasıyla formaldehit reçine ve 1985 yılında boya üretimine geçmiş, kimya sektöründe büyümüştür. Polisan Holding Yunanistan’nın Volos kentinde kurulu polietilen tereftalat üretimi gerçekleştiren Polisan Hellas şirketini de bünyesinde bulundurmaktadır. Holding, özellikle boya ve kimya, tarım, tekstil, inşaat ve lojistik alanlarında faaliyet göstermektedir.

POLHO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Polisan Holding sermayesine ve yönetimine katıldığı şirketler arasında koordinasyonu sağlamak, sevk ve idare edilmesini temin etmek, planlama, pazarlama ve mali işler, finansman ve fon yönetimi, hukuk, insan kaynakları, bilgi işlem alanında gelişmiş tekniklerle çalışmasını sağlamak amacıyla kurulmuş olup faaliyetini bu yönde sürdürmektedir.

Polisan Holding, Borsa İstanbul’da BIST TEMETTÜ / BIST 100 / BIST TÜM / BIST ANA / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST Kocaeli / BIST MALİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.