Ray Sigorta – RAYSG Hisse Senedi

0
2143

RAY SİGORTA A.Ş. – RAYSG

1958 yılında ulusal taşımacılık şirketlerinin (THY, Denizcilik İşletmeleri, Devlet Demiryolları, PTT) girişimleri ile kurulan Ray Sigorta A.Ş., sigortacılık alanında hizmet vermektedir. 1992 yılında Doğan Holding tarafından özelleştirilen Ray Sigorta, 2008 yılında logosuna Vienna Insurance Group bünyesine katıldı.

Yüzde 81,59 hissesi TBIH Services Group N.V,  yüzde 12,67 hissesi Vienna Insurance Group (VIG), yüzde 5,7’si ise halka açık olan Ray Sigorta’nın hisse senetleri, 1997’den beri borsada işlem görmektedir.

RAYSG işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Ray Sigorta’nın ana faaliyet konusu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ve yabancı ülkelerde yangın, kaza, mali sorumluluk ile her tür kara, hava ve deniz taşımacılığı sigortaları, makine montajlarından doğan teknik hataların sigortalanması ve genellikle  şahıslar, hayvanlar, mallar, ürünler, eşya, vasıta ve kıymetler üzerinde kanunen yasaklanmış olmayan her çeşit sigorta ve her tür koasürans ve asürans ve retrosesyon işlemleri yapmaktır. Ray Sigorta mali kuruluşlar ve sigorta şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Ray Sigorta, Borsa İstanbul’da ANA PAZAR’da işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.