RHEA Girişim – RHEAG Hisse Senedi

0
4760

RHEA GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – RHEAG

1996 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O. öncülüğünde Vakıf Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. olarak kurulan, 2010 yılında  RHEA Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., sektöründe ilk olarak; Türkiye’de bu alanda faaliyet göstermek, büyüme potansiyeli olan sektörlerde rekabet avantajına sahip şirketlere, Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak projelerini gerçekleştirmeleri için yönetim bilgisi ve sermaye katkısı sağlamak, sahip olduğu kollektif kaynakları devreye sokarak; girişimcilerin bu bilgi, tecrübe ve deneyimlerinden en uygun şekilde faydalanmasını sağlamak, bunun yanı sıra etkin portföy yönetimi ve örnek kurumsal yapısı ile hissedarlarına diğer yatırım alternatiflerinden daha yüksek kazanç sağlamayı hedeflemek üzere kurulmuştur.

Rhea Girişim’in Türkiye’de girişim sermayesi yatırımları yapmak amacı ile OEP Turkey Tech B.V., sağlık, hasta güvenliği ve tek kullanımlık malzemeler üreten Seta Tıbbi Cihazlar İthalat ve İhracat Pazarlama Ticaret ve Sanayi A.Ş., teknoloji, bilgi güvenliği sektöründe hizmet veren Netsafe Bilgi Teknolojileri A.Ş., altyapı, uluslararası deniz taşımacılığı ve lojistik sektöründe hizmet veren RML Lojistik ve Denizcilik Hizmetleri A.Ş. yatırımları bulunmaktadır.

RHEAG işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Rhea Girişim, kayıtlı sermayeli olarak ve çıkarılmış sermayesini, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Girişim Sermayesi Yatırım Ortalıklarına, ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal etmek ve esas olarak Türkiye’de kurulmuş veya kurulacak olan gelişme potansiyeli taşıyan ve kaynak ihtiyacı olan girişim şirketlerine yapılan uzun vadeli yatırımlara yöneltmek üzere kurulmuş halka açık anonim ortaklıktır.

Rhea Girişim, Borsa İstanbul’da BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST 100 / BIST TÜM / BIST MALİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.