Sasa Polyester – SASA Hisse Senedi

0
5344

SASA POLYESTER SANAYİ A.Ş. – SASA

1966 yılında kurulan Sasa Polyester Sanayi A.Ş., polyester elyaf, filament, polyester bazlı polimerler, ara ürünler ve özellikli ürünler konusunda dünyanın önde gelen üreticisidir. Kurulduğundan bu yana polyester sektöründeki öncülüğünü sürdüren SASA; bu konumunu daha da güçlendirmek  amacıyla 2000 yılında dünya kimya devi Dupont ile joint-venture tarzı ortaklık kurdu ve DupontSA adını aldı.

2015 tarihi itibariyle, Sabancı Holding hisseleri Erdemoğlu Holding tarafından devralınarak, ortaklık yapısı yüzde 51 Erdemoğlu Holding, yüzde 49 halka arz edilmiş hale gelen Sasa, bünyesinde Nobel, ICI ve Dupont teknolojilerini barındırmaktadır.

SASA işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Sasa’nın ana faaliyet konusu suni sentetik elyaf imalatıdır. Sasa, imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler, çeşitli petrol ve kömür türevleri sanayii sektörlerinde hizmet vermektedir.

Sasa, Borsa İstanbul’da BIST ANA / BIST Adana / BIST 100 / BIST TÜM / BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK / BIST SINAİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.