Şişe Cam – SISE Hisse Senedi

0
988

TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. – SISE

1935 yılında Türkiye İş Bankası tarafından kurulan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş., temel cam ürünleri gereksinimini karşılamak amacı ile kurulmuştur. 150 ülkeye ihracatı ve 13 ülkedeki faaliyetlerini sürdüren Şişe Cam, düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve kimyasallar ana işkollarında üretimini yurtiçinde 19, yurtdışında 25 olmak üzere toplam 44 üretim tesisinde 21 bini aşkın çalışanıyla hizmet vermektedir. Şişecam’ın yanı sıra Trakya Cam, Anadolu Cam, Denizli Cam ve Soda Sanayii şirketlerinin hisse senetleri de Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

SISE işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Şişe Cam’ın ana faaliyet konusu  her türlü cam, cam eşya ve cam sanayini olaylı veya dolaysız olarak ilgilendiren yardımcı ve tamamlayıcı sanayi kurar, bunların gelişme ve ilerlemesi için gereken tedbirleri almak ve sözleşmesinde belirten diğer hususları yerine getirmektir.

Şişe Cam, Borsa İstanbul’da BIST YILDIZ / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST MALİ / BIST TÜM / BIST TEMETTÜ / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST 30 / BIST 100 / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST 50 / BIST İstanbul endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.