Saray Matbaacılık – SAMAT Hisse Senedi

0
1520

SARAY MATBAACILIK KAĞITÇILIK KIRTASİYECİLİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. – SAMAT

1982 yılında kurulan Saray Matbaacılık Kağıtçılık Kırtasiyecilik Ticaret ve Sanayi A.Ş., matbaacılık ve kırtasiye ürünleri imalat ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. Makine ve tesis alanında faaliyette bulunduğu Ankara ve İstanbul illerinin önde gelen matbaa yatırımlarını gerçekleştiren Saray Matbaacılık, defter, kitap basımı, katalog ve benzeri işlerin hazırlanıp basılması süreçlerinin tamamını kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Ofset bölümü tabaka ve web ofset olarak faaliyette bulunan Saray Matbaacılık, üç adet web ofset makinesi ve sayısı onlu rakamlara ulaşan farklı ebat ve özelliklerdeki tabaka ofset makineleriyle iki tesiste günlük 2 milyon forma baskı kapasitesine ulaşmıştır. Yine harman ve cilt makineleriyle aynı baskı kapasitesini ürün olarak işleyebilen Saray Matbaacılık, defter ve bloknot birimiyle spiralli ve tel dikiş olarak üretim gerçekleştirmektedir. PP, karton, sert ve spesiyal kapaklı ürünleriyle yurt içi ve yurt dışı pazarlara hitap etmektedir.

SAMAT işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Saray Matbaacılık, her türlü matbaa ve matbaacılık işi, gazete dergi, bülten, insert basımı, takvim imalatı, reklam ve baskı işlemleri, kırtasiye, kitap, defter ve ajanda  imalatı ile matbaa, kırtasiye ve ambalaj kağıtları  ithalatı, ihracat ve pazarlaması alanında faaliyet göstermektedir.

Saray Matbaacılık Borsa İstanbul’da BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM / BIST TÜM / BIST 100 / BIST Ankara / BIST ANA / BIST SINAİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.