Trakya Cam – TRKCM Hisse Senedi

0
998

TRAKYA CAM SANAYİİ A.Ş. – TRKCM

1961 yılında kurulan Trakya Cam Sanayii A.Ş., sektörün ihtiyaç duyduğu düzcam üretimini gerçekleştirmektedir. Trakya Cam, mimari camlara yönelik kaliteli ve geniş ürün yelpazesi ile camla yalıtım, dekorasyon, emniyet ve güvenlik çözümleri sağlama konusunda sınırsız yaratıcılık imkanı sunarken; müşterisini her şeyin odağında kabul ederek insan hayatı ve sürdürülebilir çevre için değerli ürünler üretmektedir. Global bir oyuncu olarak sadece günümüzün değil aynı zamanda geleceğin ihtiyaçlarına da yönelik çözümler sunmaktadır.

Ayrıca bünyesinde yer alan otomotiv camı da üreten Trakya Cam, yurtiçi ve yurtdışındaki firmalara da üretim gerçekleştirmektedir. Güneş enerjisi camlar ve beyaz eşya camları da üreten Trakya Cam, Şişe Cam grubu içerisinde yer almaktadır.

TRKCM işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Trakya Cam’ın ana faaliyet konusu cam sanayii ve bu sanayii doğrudan doğruya veya dolaylı olarak ilgilendiren yan, yardımcı, tamamlayıcı ve ikame edici sanayiler ile bu sanayilerle girdi ilişkisi olan sanayileri kurmak geliştirmek ve kurulmuş olanlara iştirak ederek, konusu ile ilgili ekonomik konjonktürün gerektirdiği hallerde şirketin karlı büyümesinin ve sürekliliğinin risk dağıtılarak güvence altına alınması ve potansiyelinin değerlendirilmesine yönelik olarak diğer sınai, ticari ve mali faaliyetlerde bulunmak, bu alanlarda şirket kurmak ve kurulmuş olanlara iştirak etmektir.

Trakya Cam, Borsa İstanbul’da BIST 100-30 / BIST 100 / BIST TAŞ, TOPRAK / BIST İstanbul / BIST TEMETTÜ / BIST SINAİ / BIST YILDIZ / BIST 50 / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.