Trump’ın ekonomi ekibinde kimler yer alacak? 10.11.2016

İşte Trump'ın ekonomi ekibinde yer alması beklenen o isimler...

0
610

Amerikalılar siyaset kariyeri olmayan,iş adamı kimliğiyle tanınan Cumhuriyeti Aday Donald Trump’ı 45’nci Başkan olarak seçti.

Donald Trump özellikle kampanya döneminde büyük şirketler ve Wall Street’i hedef alsa da açıkladığı ekonomi ekibinde Wall Street kariyerli önemli isimler bulunuyor.

Bu isimler arasında yer alan eski Goldman Sachs yöneticisi Steve Mnuchin’in Hazine Bakanlığı adaylığı güçlü görülüyor.

53 yaşındaki Mnuchin, geçmişte ünlü spekülatör George Soros’un fon yönetimi ekibinde görev aldı. Kariyerinin önemli bir kesimini Goldman Sachs’ta geçiren Mnuchin, aynı zamanda Hollywood’da film yatırımlarıyla da dikkat çekmişti. Son olarak Dune Capital’de çalışan Mnuchin, Trump’ın “Gölge Maliye Bakanı” olarak isimlendiriliyordu.

Trump’ın ekibinde Wall Street damgası sadece Mnuchin ile sınırlı değil. Varlık fonu yöneticisi Wilbur Ross, Bear Stearns’ta Baş Ekonomist olarak çalışmış Lawrence Kudlow’da diğer isimlerden.

Trump’ın vergi planının beyni olarak görülen Steve Moore da Heritage Foundation’da ekonomist olarak çalışmıştı. Moore ismi, Trump’ın tartışmalı vergi planının uygulanmasında daha çok duyulacak.

KAYNAK: BLOOMBERG HT

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.