Tuborg – TBORG Hisse Senedi

0
1552

TÜRK TUBORG BİRA VE MALT SANAYİİ A.Ş. – TBORG

1967 yılında İzmir’de kurulan Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayii A.Ş., içecek ve gıda üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Yılda 36 bin ton malt ve 413 milyon litre bira üretim kapasitesi ile entegre bir tesis olan Türk Tuborg’un fabrikası, Türkiye’nin en büyük bira fabrikalarından biridir. Türkiye bira sektöründe, Carlsberg ile 2000 yılından beri işbirliği içinde bulunan Türk Tuborg, yaptığı uluslararası ortaklıklar ile Türkiye bira pazarının en büyük oyuncularından biri konumuna gelmiştir.

Türk Tuborg,  ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi,  ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001: 2004 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarına sahiptir.

TBORG işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Türk Tuborg’un ana faaliyet konusu bira ve malt üretimi ve satışıdır. Türk Tuborg, imalat sanayii, gıda, içki ve tütün, içki sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Türk Tuborg, Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST ANA / BIST GIDA, İÇECEK / BIST 100 / BIST İzmir / BIST SINAİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.