Sodaş Sodyum – SODSN Hisse Senedi

0
5283

SODAŞ SODYUM SANAYİİ A.Ş. – SODSN

1974 yılında İzmir’de kurulan Sodaş Sodyum Sanayii A.Ş., madencilik, kimyevi madde üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin ikinci, dünyanın ise sayılı Rafine Sodyum Sülfat üreticilerinden birisi olan Sodaş’ın üretim fabrikaları Denizli-Çardak’da bulunmaktadır. Afyon-Denizli İl sınırları içerisinde kalan Acıgöl’ün kıyısında yer alan Çardak tesisleri 125.738 metrekare açık, 14.384 metrekare kapalı alan üzerinde faaliyetini sürdürmektedir.

Denizli – Afyon arasında uzanan Acıgöl’den ürettiği tüvanan sodyum sülfat, çok komplike bir süreç sonunda, natürel yüzde 99,5 rafine ürüne dönüştüren Sodaş, başta deterjan, cam, kağıt ve tekstil sanayinde ana hammadde olarak kullanılmaktadır.

SODSN işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Sodaş’ın ana faaliyet konusu maden Kanunu çerçevesinde madencilik faaliyetinde bulunmak, maden sahaları işletmek, tuz ve türevlerini üretmek, satmak, her nevi kimyasal maddeler üretmek ve satmak, faaliyet konuları ile ilgili ihracat ve ithalat yapmaktır. Sodaş, imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler, kimya sanayii sektörlerine faaliyet göstermektedir.

Sodaş, Borsa İstanbul’da PİYASA ÖNCESİ İŞLEM PLATFORMU’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.