Tuğçelik – TUCLK Hisse Senedi

0
1519

TUĞÇELİK ALÜMİNYUM VE METAL MAMÜLLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – TUCLK

1988 yılında kurulan Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., değişik ticaret ve sanayi kollarında faaliyetlerini sürdürmektedir. Ülkemizde ve dünyada sürekli gelişen otomotiv, beyaz eşya, telekomünikasyon, tarım aletleri, elektrik ve mekanik endüstrilerinde hızla artan talebi karşılamak amacıyla 2004 yılında Pres Döküm Tesisi’ni kuran Tuğçelik, yüksek kalitede alüminyum ve zamak basınçlı döküm parçaları üretmektedir.

Alüminyum ve zamak enjeksiyon pres döküm konusunda Türkiye’de orta vadede, gerek kapasite gerekse kalite bakımından ülkemizdeki lider firmalar arasına girmeyi hedefleyen Tuğçelik’in iştirakleri arasında Littelfuse ve Unimarin Denizcilik bulunmaktadır.

TUCLK işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Tuğçelik’in ana faaliyet konusu demir çelik ticareti ve alüminyum basınçlı döküm üretimidir. Tuğçelik, imalat sanayii ve metal ana sanayi sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Tuğçelik, Borsa İstanbul’da BIST İstanbul / BIST TÜM / BIST 100 / BIST ANA / BIST SINAİ / BIST METAL ANA endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.