Türk Traktör – TTRAK Hisse Senedi

0
4269

TÜRK TRAKTÖR VE ZİRAAT MAKİNELERİ A.Ş. – TTRAK

1954 yılında kurulan Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş., zirai ürünlerin satışı alanında faaliyet göstermektedir. Türk otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu olan Koç Holding ve CNHI ortaklığında üretimini sürdürmektedir. Türk Traktör, Türkiye’nin en büyük üreticisidir. New Holland, Case IH ve Steyr marka traktörleri aynı anda üretebilme özelliğine sahip bulunan Türk Traktör, New Holland TDD ile Case IH JX seri traktörlerin ve farklı özel serilerinin dünyadaki tek tasarım merkezi; Utility Light seri traktörlerin dünyadaki ana üretim merkezi ve 66 serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi konumundadır.

Case ve New Holland markalarının; mini yükleyici, kazıcı yükleyici, kompakt yükleyici, lastikli yükleyici, mini ekskavatör, paletli ekskavatör ve teleskopik yükleyici gibi ürünleriyle iş makineleri pazarına da giriş yapan Türk Traktör, başta Amerika kıtası olmak üzere şimdiye kadar 130’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

TTRAK işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Türk Traktör’ün ana faaliyet konusu traktör, biçerdöver ve diğer tarım makine ve aletleri ile bunların motor ve parçalarının tasarım ve üretimini gerçekleştirmek, bunların yurtiçi ve yurtdışına satışını yapmak, ithalatını yapmak, yurt içine yönelik satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini sağlamak ve her türlü iş makinalarının üretimini gerçekleştirmek, ithalatını yapmak, yurt içine yönelik satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini sağlamaktır.

Türk Traktör, Borsa İstanbul’da BIST TEMETTÜ 25 / BIST TEMETTÜ / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST 100-30 / BIST TÜM / BIST SINAİ / BIST 100 / BIST METAL EŞYA, MAKİNA / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST YILDIZ / BIST Ankara endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.