Türk Hava Yolları – THYAO Hisse Senedi

0
3327

TÜRK HAVA YOLLARI A.O.

1933 yılında Milli Savunma Bakanlığı tarafından kurulan TÜRK HAVA YOLLARI A.O., 49 iç hat, 243 dış hat ile 117 ülkeye havayolu ile taşımacılık sağlamaktadır. Dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olan Türk Hava Yolları, Amerika’da 15, Avrupa’da 110, Uzak doğuda 35, Afrika’da 49 ve Orta Doğu’da 34 olmak üzere 292 şehire havayolu taşımacılığı hizmeti vermektedir.

Üst üste 6 kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen Türk Hava Yolları’nda T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın A Grubu Nama olmak üzere yüzde 49.12, C Grubu Nama olmak üzere yüzde 0.01 ve halka açık A grubu olmak üzere yüzde 50.88 hissesi bulunmaktadır.

THYAO kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Türk Hava Yolları’nın faaliyet konuları ulaştırma, haberleşme ve depolama, ulaştırma, hava taşımacılığıdır. Türk Hava Yolları ulaştırma, haberleşme ve depolama, ulaştırma ve hava taşımacılığı sektörlerinde hizmet vermektedir.

Türk Hava Yolları, Borsa İstanbul’da BIST 30, BIST TÜM, BIST ULAŞTIRMA, BIST 50, BIST 100, BIST YILDIZ, BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ, BIST İstanbul, BIST HİZMETLER endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.