Türkiye Sınai Kalkınma Bankası – TSKB Hisse Senedi

0
2289

TÜRKİYE SINAİ KALKINMA BANKASI A.Ş. – TSKB

1950’li yıllarda temeli atılan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., bankacılık sektöründe faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin ilk özel kalkınma ve yatırım bankası olan TSKB,  iş dünyasının sürdürülebilir yatırım projeleri için nitelikli finansman desteği sağlamaktadır.

TSKB verdiği kurumsal krediler olarak sanayi yatırımları, enerji ve kaynak verimliliği, çevre yatırımları, yenilenebilir enerji, sürdürülebilir turizm, eğitim ve sağlık yatırımlarına proje finansmanı olarak enerji üretimi ve dağıtımı, otel, AVM ve ticari gayrimenkul, lojistik, ulaşım/altyapı, kamu-özel sektör, ortaklığı projeleri, satınalma ve birleşmeler ile beraber toptancı bankacılık, KOBİ finansmanı, ihracat destek kredisi, dış ticaret finansmanı, ülke (eca) kredileri, işletme sermayesi finansmanı ve finansal kiralama alanında danışmanlık ve yatırım bankacılığı hizmetleri vermektedir.

TSKB işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören TSKB’ın ana faaliyet konusu bankacılıktır. TSKB mali kuruluşlar, bankalar ve özel finans kurumları sektörlerinde hizmet vermektedir.

TSKB, Borsa İstanbul’da BIST TEMETTÜ / BIST 100-30 / BIST 50 / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST 100 / BIST TÜM / BIST BANKA / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST YILDIZ / BIST MALİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.