Türkiye’de kış tatili yapılabilecek en güzel yerler

Karın ve soğuğun ülkemizin doğusunda yüzünü göstermesi, beyaz tatil düşlerini yine aklımıza düşürdü

0
3185

Türkiye’de yeni yeni oluşmaya başlayan kış tatili kültürü, karın ve soğuğun ülkemizin doğusundan girmesi ve Balkanlar’dan gelecek soğuk hava dalgasının sınırlarımızda gözükmesi ile tekrar gündemimize oturdu. 2017’de resmi tatillerin hemen hemen hiç olmaması yüzünden yakın yerlerdeki, doğal güzellikler içinde dinlenerek, kendinizi yeniden yenileyebilirsiniz.

İşte karşınızda kış tatili seçenekleri

Adalar

buyukada_1

İstanbul’da olup da kendinizi İstanbul’da hissetmeyeceğiniz Adalar’ı bir güne sığdırabileceğiniz gibi içinize sindire sindire gezmek için bir haftasonunuzu ayırabilirsiniz.

Ağva

agva

İki nehir arasındaki köy anlamına gelen Ağva, İstanbul’a 100 kilometre uzaklığı ve doğal güzelliği ile hafta sonu için mükemmel bir tatil lokasyonudur.  Üsküdar’dan belediye otobüsleri ile gidebileceğiniz Ağva’da çok çeşitli konaklama seçenekleri bulunuyor. Karadeniz ve Akdeniz ikliminin görüldüğü Ağva’da kış yağışlı ve ılık geçer.

Kartepe

kartepe

İstanbul’a sadece 1 saat 15 dakika uzaklıkta olan Kartepe, 1650 metre yüksekliğinde Kartepe dağındadır. Ulaşımın son derece kolay olduğu Kartepe’de bulunan kayak merkezinde, kış sporlarını yapabilirsiniz. Aynı tıpkı Uludağ’daki gibi sucuk ekmek, Kartepe’nin olmazsa olmazları arasındadır.

Polonezköy

polonezkoy

İstanbul’un içinde ama İstanbul’un bir o kadar dışında olan Polonezköy, 20 dakikalık mesafesi ile günübirlik geziler için ideal bir yer. İstanbul’un arka bahçesi olarak da geçen Polonezköy’de hafta sonu tatili, günübirlik gezi, piknik, mangal keyfi, lüks ve kaliteli restoranlarda akşam yemekleri, düğün ve muhtelif partiler gibi pek çok imkanı değerlendirebilirsiniz.

Şile
sile

İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki güzel, sakin, bozulmamış bir sahil kasabası Şile… Çok uzaklara gitmek istemeyenler için kışın sahil kenarında balık yiyebileceğiniz lokantaların olduğu huzurlu bir tatil için ideal.

Ucuz ve güzel tatil yapmanın ipuçları için tıklayın!

Uludağ

uludag
Bursa’nın 36 km güneyinde yer alan Uludağ, ülkemizin şüphesiz önde gelen kış tatili beldesi… Her ne kadar kayak, snowboard gibi kış sporları için ilk adres olsa da, bu beyaz ilçenin bence oldukça romantik bir havası var. Eşinizle ya da sevgilinizle keyifli bir kış tatili düşünüyorsanız, rotanızı Uludağ’a çevirmekte fayda var.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.