Türk tahvillerinde küresel fırsat uyarısı 02.11.2016

Dünyanın en büyük bankalarından BNP Paribas, "6 ayın en düşük seviyelerinde seyreden" Türkiye 5 yıl vadeli CDS'lerinde ve 2021 vadeli dolar cinsi tahvillerinde küresel fırsat olduğu uyarısıyla alım önerdi.

0
3235

BNP Paribas stratejistleri Salı günü yayınladıkları raporda, 6 ayın en düşük seviyelerinde seyreden Türkiye CDS‘lerinin küresel anlamda en uygun fırsatlardan olduğunu söyledi.

BNP raporunda, 5 yıl vadeli Türkiye CDS’lerinin alınması, 5 yıl vadeli Güney Afrika CDS’lerinin satılması tavsiye edildi. BNP 2021 vadeli dolar cinsinden Türkiye tahvillerinde de alım önerdi.

Para biriktirmek için nelerden tasarruf etmelisiniz için TIKLAYIN!
Andrew MacFarlane ve diğer BNP stratejistlerinin yazdığı raporda, “Halihazırda, Türkiye CDS’leri 6 ayın en ucuz seviyelerinde ve küresel olarak en çekici CDS’lerden biri” dedi.

En çok tasarruf eden ülkeler için TIKLAYIN!

Raporda, “Sadece yatırım yapılabilir nota sahip ülkelere yatırım yapabilen fonların zorunlu satışının muhtemelen büyük oranda bittiğini düşünüyoruz. Hala satış yapması gereken fonlar, zaman konusunda kayda değer bir esnekliğe sahip olabilir, ki bu süreç genelde 3 aylık bir süreyi işaret ediyor” denildi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.