Ülker Bisküvi – ULKER Hisse Senedi

0
1403

ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ A.Ş. – ULKER

1944 yılında faaliyetlerine başlayan Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., gıda sektöründe faaliyet göstermektedir. Satış hacmi ve karlılığıyla Yıldız Holding’in önde gelen iştirakleri arasında yer alan Ülker Bisküvi İstanbul/Topkapı fabrikasında çikolata üretimi, İstanbul/Silivri fabrikasında çikolata ve çikolata kaplı bisküvi üretimi, İstanbul/Gebze fabrikasında bisküvi üretimi, İstanbul/Esenyurt fabrikasında kek üretimi, Ankara fabrikasında bisküvi ve Karaman fabrikasında Bisküvi, Kek, Kraker ve Çikolata üretimi, Mısır’da Bisküvi ve Kek üretimi ile Suudi Arabistan’da Bisküvi, Kek ve Çikolata üretimi gerçekleştirmektedir.

Bisküvi ve kraker alanlarında ulusal ve uluslararası pazarlara sunduğu 330 çeşit ürünle dünyanın dev gıda üreticileri arasında yer alan Ülker Bisküvi, başta Orta Doğu, Rusya ve Orta Asya Cumhuriyetleri olmak üzere Avrupa, Afrika ve Amerika’da birçok ülkeye ürün ihraç etmektedir.

ULKER işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Ülker Bisküvi’nin ana faaliyet konusu bisküvi, çikolata, çikolata kaplamalı bisküvi, gofret, kraker ve kek başta olmak üzere gıda üretimidir. Ülker Bisküvi, imalat sanayii, gıda, içki ve tütün, gıda maddeleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Ülker Bisküvi, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST TÜM / BIST YILDIZ / BIST Ankara / BIST 30 / BIST GIDA, İÇECEK / BIST 50 / BIST SINAİ / BIST TEMETTÜ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.