Ufuk Yatırım – UFUK Hisse Senedi

0
1089

UFUK YATIRIM YÖNETİM VE GAYRİMENKUL A.Ş. – UFUK

FFK Fon Finansal Kiralama Anonim Şirketi , Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan faaliyet iznine istinaden 3226 sayılı Finansal Kiralama Kanunu hükümleri çerçevesinde, Türkiye’de faaliyet göstermek amacıyla, 1995 yılında Site Finansal Kiralama Anonim Şirketi unvanı altında kurulmuştur. 16 Temmuz 2002 tarihinde unvanımız FFK Fon Finansal Kiralama Anonim Şirketi olarak değiştirilmiştir. 6 Ekim 2006 tarihinde bağlı ortaklık olan Toprak Finansal Kiralama A.Ş ile, tüm varlık ve yükümlülüklerini devralmak suretiyle birleşilmiştir.

10.11.2009 tarihinde Şirket’in satılmaya hazır finansal varlıkları arasında yer alan Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. ve iştiraklerinde yer alan Kaynak Finansal Kiralama A.Ş. hisse senetleri kısmi bölünme yoluyla, Şirket’in mevcut ortakları tarafından yeni kurulan Gözde Finansal Hizmetler A.Ş.’ye devredilmiş ve Gözde Finansal Hizmetler A.Ş.’nin sermayesini temsil eden paylar, Şirket’in ortaklarına Şirket’teki mevcut payları oranında verilmiştir. 17.03.2015 tarihinde şirket yönetim kurulu şirketin faaliyet konusunun değişikliği ile ilgili karar almış ve bunun akabinde 18.09.2015 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul ile şirket unvanı ve faaliyet konusu değişmiş ve unvanı Fon Sınai Yatırımlar A.Ş. olmuştur. 29.04.2016 tarihinde yapılan olağan genel kurulda ise şirket unvanı Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

UFUK işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Ufuk Yatırım’ın ana faaliyet konusu tüm sektörlerde yatırım, danışmanlık, alım-satım ticareti, ithalat ve ihracat yapmaktır. Ufuk Yatırım, mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Ufuk Yatırım, Borsa İstanbul’da YAKIN İZLEME PAZARI’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.