Umpaş Holding – UMPAS Hisse Senedi

0
2258

UMPAŞ HOLDİNG A.Ş. – UMPAS

1990 yılında Uşak’ta kurulan Umpaş Holding A.Ş., çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir. Plastik ambalaj fabrikası ile başlayan üretim ve ticaret yolculuğuna daha sonra yeni şirketlerin katılması ile 1997 yılında tüm şirketlerini Umpaş Holding çatısı altında birleştirerek faaliyetine devam etmiştir.

Umpaş Holding’in bünyesinde Umpaş Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Umpaş Sigorta ve Aracılık Lim. Şti., Nizam İnşaat A.Ş., Anbera Alışveriş Merkezleri San.Tiç. A.Ş., Yeni Birlik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Ubit Umpaş Bilgi İşlem Teknolojileri Ltd.Şti. bulunmaktadır.

UMPAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Umpaş Holding’in ana faaliyet konusu sermaye ve yönetime katılacağı şirketin yatırım, finansman, organizasyon ve yönetim sorunlarını birlikte çözmek ya da toplu bir yapı içinde bunlara yeni çözümler getirmek, riski dağıtmak, ekonomik dalgalanmalara karşı yatırımların güvenliğini sağlamak yoluyla bu şirketlerin gelişmelerini ve sürekliliklerini temin etmek, kullandıkları teknolojiyi sürekli olarak geliştirmek suretiyle verimliliklerini artırmak ve bu bağlamda her nevi ticari, ziraai, sınai ve mali maksatlara yerli ve yabancı limited ve anonim şirketler kurmak ve kurulmuş şirkeltlerin sermayelerine ve idarelerine iştirak etmektir.

Umpaş Holding, Borsa İstanbul’da PİYASA ÖNCESİ İŞLEM PLATFORMU’nda işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.