Yemek yaparak para kazanın

Faturalar, çocukların okul masrafları, kira ve mutfak giderleri derken geçinmekte zorlanıyorsanız, para kazanmak için yeni yöntemler denemelisiniz.  O yöntemlerden biri de yemek yaparak para kazanmak: İşte yemek yaparak kazanmanın yolu:

0
4605

Günümüzde artık tek bir maaşla geçinmek ne yazık ki  mümkün değil. Bu sebeple çoğu insan farklı işlere yönelerek para kazanmak istiyor. Siz de o insanlardan biriyseniz ve yemeklerinize güveniyorsanız ekstra gelir elde ederek bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri ise şöyle sıralayabiliriz;

Yemek malzemeleri edinin

Hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan evinizde yemek yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için de ilk olarak eksik olan malzemeleri işe başlamadan önce temin etmelisiniz. Mesela; servis tepsileri, paketleme malzemeleri, süslü tabak ve çatallar bunlardan bazılarıdır. Yemek yapmak kadar bunları güzel bir şekilde sunmak ve servis etmek de gerekli.  Servis ve sunum konusunda eğitimler alarak zaman içerisinde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Plansız hareket etmeyin

Yemek yapmayı ne kadar seviyorsanız? Bu iş sizi çok yoracak mı? İlk etapta neler yapmak istiyorsanız? Tüm bu sorulara yanıt verebilmek adına plan yapmalı ve bu plan doğrultusunda ilerlemelisiniz.

İletişim kurun 

Yemek yaparak para kazanmaya karar verdiyseniz ilk etapta varsa bir tanıdık işletmeyle iletişim kurmalısınız. Fakat tanıdığınız hiçbir yer yoksa kendinize bir portföy oluşturmalısınız. Portföyü de tanıtım yaparak oluşturabilirsiniz.

Tanıtım yapın

Çok güzel yemek yapıyorsunuz ama bundan kimsenin haberi yok. Tanıtım yaparak yemeklerinizi herkese duyurabilirsiniz. Örneğin; bir instagram hesabı oluşturarak yaptığınız yemeklerin fotoğraflarını paylaşabilir, broşür bastırabilir, yakınınızdaki kafelerle irtibata geçerek  onlarla broşürlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yöresel yemekler öğrenin

Kendi yörenizin dışında yemekler bilmiyorsanız bir an önce öğrenmek için kolları sıvamalısınız. Yöresel yemeklere hayır demek pek de mümkün olmuyor. Bu sebeple meşhur yöresel yemekleri öğrenmeli ve bunları servis etmek için çeşitli stratejiler geliştirmelisiniz.  Hünerli parmaklarınızın artık bir para makinesine dönüşme zamanı gelmedi mi?

Bugüne kadar yaptığınız yemeklerden çevrenizdekiler faydalandı. Şimdi ise herkes yemeklerinizi tadabilir ve bu yolla yeni bir kazanç kapısı edinebilirsiniz.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.