Yeni tanıştığınız birini etkilemenin yolları;

Yeni biriyle tanışacaksınız ama onu nasıl etkilemeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? Şimdi işiniz kolaylaştırıp karşınızdakini etkilemenin yollarını paylaşalım. İşte yeni tanıştığınız birini etkilemenin yolları;

0
2572

Senem Türkanoğlu/Editör 

Yeni tanıştığınız birinde bırakacağınız izlenim başlangıçta bir hayli önemlidir. İyi bir izlenim için de aşağıdaki adımları mutlaka uygulamalısınız.

  1. Gergin olduğunuzu belli etmeyin

Yeni tanışacağınız birine asla gergin olduğunuzu belli etmeyin. Çünkü karşıdaki kişi de en az sizin kadar gergin olabilir. Dolayısıyla ilk adımı siz atarak konuşmayı başlatın. Böylelikle konuşmaya başladığınızda ve karşınızdakine sorular sorup, yanıtlar aldığınızda gerginliğinizi unutabilirsiniz.

  1. Gülümseyin!

İnsanlar güler yüzlü kişileri somurtkanlara göre daha güvenilir ve etkileyici buluyor.  Siz de karşınızdaki kişiyi etkilemek istiyorsanız gözlerinin içine bakarak gülümseyin. Unutmayın;  sıcacık bir gülümse karşıdaki kişinin endorfin salımının yükselmesini sağlar. Mutlu olmak için hem gülümseyin hem de gülümsetin.

  1. Gözlerinin içine bakın

Bir kişiyi etkilemek ve onla iyi bir iletişim kurmak için göz teması şart! Yeni tanıştığınız kişi sizden etkilensin istiyorsanız konuşurken gözlerinin içine bakın. Tabii bunu abartmadan yapmanız da fayda var. Unutmayın; her şeyin fazlası zarardır.

  1. Görümünüze özen gösterin

Yeni tanışacağınız bir insanın sizi bakımsız görmesini istemiyorsanız, bakımlı görünmeye özen göstermelisiniz. Eğer dış görüntünüze özen gösterip, iyi hissettirecek kıyafetler giyerseniz kendinize olan güveniniz artacaktır. Bu da karşı tarafta olumlu bir izlenim bırakabilir.

  1. Çok okuyun

İyi bir sohbet ortamı kurmak istiyorsanız çok okumalı ve okuduklarınızı sohbet ederken karşı tarafla paylaşmalısınız.

6. Dikkatinizi ona verin

Yeni tanıştığınız birinde iyi bir izlenim bırakmanın yollarından biri de; iyi bir dinleyici olmaktır. Yani birisiyle konuşurken etrafındaki insanlarla ilgilenme, konuşurken sürekli telefonuna bakma, gözlerini kaçırma karşı tarafta olumsuz bir izlenim bırakabilir. Dikkatinizi sadece ona vererek sohbetin kolayca akmasını sağlayabilirsiniz.

7. Güzel vakit geçirdiğinizi ona hissettirin

Yeni tanıştığınız kişiyle güzel vakit geçirdiyseniz ve onunla yaptığınızın sohbetten zevk aldıysanız bunu ona hissettirin. Eğer keyifli vakit geçirdiğinizi hissederse sizinle tekrar görüşmek isteyebilir. Bu da tekrardan bir araya geleceksiniz demektir. Hayatta neler olacağı hiç belli olmaz. Belki de yeni bir arkadaşlık ileride aşka dönüşebilir 😉

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.