Akdeniz Güvenlik – AKGUV Hisse Senedi

0
1078

AKDENİZ GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. – AKGUV

2001 yılında, Akdeniz Girişim Holding iştiraki olan Akdeniz Güvenlik Hizmetleri A.Ş., kamu kurum ve kuruluşları, her türlü işyeri, konut, tesis, plaza, site, depo, fabrika, hastane, okul, alışveriş merkezleri, tarihi yapılar, ticaret merkezleri, spor tesisleri ve açık alanlarda güvenlik hizmetleri sağlamaktadır. 2004 yılında 5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte alanında hızlı bir büyüme kaydeden Akdeniz Güvenlik, hizmetlerini yurtdışına da taşımıştır.

Ankara, Antalya, Erzurum, Eskişehir ve İzmir’de irtibat ofisleri bulunan Akdeniz Güvenlik, Türkiye’de 66 ilde faaliyet göstermektedir.  2012 yılında hisselerinin yüzde 12,3’ünü halka arz eden Akdeniz Güvenlik, Türkiye’de hisseleri borsada işlem gören ilk güvenlik şirketi olma özelliğini taşımaktadır.

AKGUV kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Akdeniz Güvenlik’in faaliyet konusu 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair kanun kapsamında münhasıran koruma ve güvenlik hizmetleri ile güvenlik danışmanlığı yapmak, özel güvenlik eğitimi vermek ve eğitim okulları açmak ve şirket esas sözleşmesinde 3. maddesinde belirtilen konularla iştigal etmektir. Akdeniz Güvenlik, idari ve destek hizmet faaliyetleri, güvenlik ve soruşturma faaliyetleri sektöründe faaliyet göstermektedir.

Akdeniz Güvenlik, Borsa İstanbul’da BIST İstanbul, BIST TÜM, BIST HİZMETLER, BIST TÜM-100 ve BIST ANA endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.