Akmerkez Gayrimenkul – AKMGY Hisse Senedi

0
977

AKMERKEZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – AKMGY

1993 yılında kapılarını açan Akmerkez Alışveriş Merkezi’nin işletmecisi olan Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. AKKÖK, TEKFEN ve İSTİKBAL gruplarının ortaklığı ile kurulmuştur. Dört kattan oluşan Akmerkez Alışveriş Merkezi’nde yıl boyu çalışan iklimlendirme cihazları, yangın ihbar ve söndürme sistemleri, modern güvenlik sistemleri, devamlı müzik yayını, kusursuz bina otamasyonu ile ziyaretçilerin güvenli, konforlu ve temiz bir ortamda vakit geçirmeleri hedefleniyor. 180.000 metrekarelik alana kurulu komplekste alışveriş merkezinin yanı sıra, 4 katlı 1.500 araçlık kapalı otoparkı, 14 ve 17 katlı ofis katlarıyla 23 katlı rezidans binasından oluşuyor. Üçgen bir alana yayılmış olan alışveriş merkezinin 3 atriumu, ana dolaşım yolları ile birbirine bağlanmıştır. 41 yürüyen merdiven, 2 panoromik asansör, yayalara ve servise açık 30 asansörü ile dikey alışveriş merkezi daha çok ziyaretçiye süratli dolaşım olanağı sağlıyor.

Hafta içi 40- 45 bin, haftasonu ve özel günlerde 70 bine ulaşan ziyaretçi sayısı ile her gün 10:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet veren Akmerkez. temizlik, güvenlik ve genel bakım konularında; 120 kişilik temizlik, 146 kişilik güvenlikle birlikte, 115 kişiden oluşan teknik ve yönetim kadrosu görev yapmaktadır.

AKMGY kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Akmerkez’in faaliyet konusu Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal etmek ve esas olarak gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine ve gayrimenkullere dayalı haklara yatırım yapmak ve Esas Sözleşmesinde yer alan faaliyet alanlarıdır. Akmerkez, mali kuruluşlar ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Akmerkez, Borsa İstanbul’da BIST TÜM, BIST MALİ, BIST TEMETTÜ, BIST TÜM-100, BIST TEMETTÜ 25 ve BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT. endekslerinde dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.