Akyürek Pazarlama – AKPAZ Hisse Senedi

0
2179

AKYÜREK TÜKETİM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA DAĞITIM VE TİCARET A.Ş. – AKPAZ

1964 yılında Şanlıurfa’da kurulan Akyürek Holding tarafından 1981 yılında İstanbul’da kurulan Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Ticaret A.Ş., gıda toptancılığı alanında faaliyet göstermektedir. Unilever’in 1996 yılında hayata geçirdiği yeni teknolojik tedarik zinciri sistemini Türkiye’de ilk kez uygulayan şirketlerden biri olan Akyürek Pazarlama, hızlı tüketim ürünleri dağıtım sektöründe Türkiye’nin öncü şirketlerindendir.

2013 yılında halka arzı gerçeklesen Akyürek Pazarlama ile Unilever, Trakya Birlik, Marmara Birlik, Philips Aydınlatma Ürün Grupları, Ludwig Schokolade, Yayla Bakliyat ve Cafe Breno gibi dev markaların binlerce çeşit ürünü, her gün on binlerce satış noktasına ve bu noktalardan da milyonlarca tüketiciye hız ve güvenle ulaşmaktadır.

AKPAZ kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Akyürek Pazarlama’nın faaliyet konusu Hızlı tüketim ürünleri pazarlama, dağıtım, depolama ve satışıdır. Akyürek Pazarlama toptan ve perakende ticaret, otel ve lokantalar, toptan ticaret sektörlerinde hizmet vermektedir.

Akyürek Pazarlama yakın izleme pazarı, kesin alım-satım pazarı-(nitelikli yatırımcılar arasında) işlem gördüğü pazarlardır.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.