Alarko Carrier – ALCAR Hisse Senedi

0
1056

ALARKO CARRIER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – ALCAR

1954 yılında kurulan Alarko Carrıer Sanayi ve Ticaret A.Ş., ısıtma, soğutma havalandırma, su arıtma ve basınçlandırma alanlarında faaliyet göstermektedir.  Alarko Sanayi ve Ticaret Grubu’nun 1998 yılında klima alanında dünyanın lider firmalarından Amerikalı Carrier şirketi ile kurduğu stratejik ortaklık, Alarko Carrier’ı doğurmuş ve tüm gruba ivme kazandırmıştır.

Alarko Carrier’in Gebze üretim Kompleksi, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 60.000 metrekare alana kurulu, 20.000 metrekare kapalı üretim alanında klima santralları, çatı tipi klimalar, ısıtma ve soğutma bataryaları, konvansiyonel ve yoğuşmalı kombiler, motorin, ağır yağ ve gaz brülörleri, dalgıç pompalar ve motorları, sirkülasyon pompaları ve hidroforların üretimi gerçekleştiriliyor. Dudullu Radyatör Üretim Tesislerinde, yurtiçi ve yurtdışı pazarlar için panel radyatör üretiliyor.

ALCAR kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Alarko Carrier’in faaliyet konusu ısıtma-soğutma-klima cihazları imali ve toptan satışıdır. Alarko Carrier, imalat sanayii, metal eşya, makine ve gereç yapım, metal eşya sanayi (makine ve gereç hariç) sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

Alarko Carrier Borsa İstanbul’da BIST TEMETTÜ, BIST METAL EŞYA, MAKİNA, BIST ANA, BIST SINAİ, BIST İstanbul, BIST 100, BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.