Alarko Gayrimenkul – ALGYO Hisse Senedi

0
4411

ALARKO GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. –  ALGYO

1978 yılında kurulan Alarko Holding’e bağlı yatırım şirketinin 1996 yılında Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., dönüşmesi ile kurulan şirket, Alarko Holding’e bağlı ve kendi geliştirdiği projelerdeki gayrimenkulleri devralarak kira geliri elde etmek suretiyle faaliyetini sürdürmektedir.

Kalemya Koyu`nda bulunan ve 100.000 metrekare alana sahip 781 yatak kapasiteli Fethiye Hillside Beach Club Tatil Köyü’nün üst hakkı, Beşiktaş Etiler Alkent Sitesi bünyesinde yer alan alışveriş merkezinde konumlu 39 adet dükkan, İstanbul Karaköy`de girişte bodrumlu mağaza ve üzerindeki 5 kat bürolar olmak üzere toplam brüt 1.730 metrekare iş merkezi, Ankara, Çankaya`da 6 kat bürolar olmak üzere brüt 1.887 metrekare iş merkezi, İstanbul, Beyoğlu`nda girişte bodrumlu mağaza ve üzerindeki 3 kat bürolar olmak üzere toplam brüt 730 metrekare iş merkezinin işletmesini yapan Alarko GYO’nun portföyünde İstanbul, Sarıyer, Maslak`ta Şişli – Büyükdere Asfaltı üzerinde 18.961,90 metrekare arsa ve İstanbul Büyükçekmece göl kenarında 819.272 metrekare arsayı portföyünde bulundurmaktadır.

ALGYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören Alarko GMYO’nun ana faaliyet konusu Sermaye Piyasası Kurulu’nun gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal etmektir. Bu kapsamda Şirket, gayrimenkuller, gayrimenkul projeleri ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmak gibi konularda iştigal etmektedir. Alarko GMYO, mali kuruluşlar ve gayrimenkul yatırım ortaklıkları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Alarko GMYO, Borsa İstanbul’da BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT., BIST MALİ, BIST 100, BIST 100-30, BIST TÜM, BIST TEMETTÜ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.