Alkim Kağıt – ALKA Hisse Senedi

0
1642

ALKİM KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – ALKA

1948 yılında İstanbul madencilik alanında faaliyete başlayan Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş., ofset yazı tabı, kuşe ve ofis kağıtları üretimi gerçekleştirmektedir. Kağıt üretiminde DCS ve QCS sistemlerini kullanan Alkim Kağıt, dünyada ilk kez uygulanan bir sistem sayesinde sertifikasyonlu kuşe kağıt üretimini gerçekleştirmektedir.

79.411 metrekarelik bir tesiste üretimini sürdüren Alkim Kağıt, üretiminin yüzde 65’ini yurt içine, yüzde 35’ini yurtdışına yönelik gerçekleştirmektedir.  32 ülkeye ihracat gerçekleştiren Alkim Kağıt’ın üretimini gerçekleştirdiği tüm kağıtlar gıda sertifikalıdır.

ALKA işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Alkim Kağıt’ın faaliyet konusu birinci hamur kağıt, kuşe ve fotokopi kağıdı imalatı ve satışıdır. Alkim Kağıt imalat sanayii, kağıt ve kağıt ürünleri, basım ve yayın, kağıt ve kağıt ürünleri sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Alkim Kağıt, Borsa İstanbul’da  BIST TÜM, BIST ANA, BIST TÜM-100, BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM, BIST SINAİ, BIST İzmir endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.