Arçelik – ARCLK Hisse Senedi

0
5104

ARÇELİK A.Ş. – ARCLK

1955 yılında İstanbul’da kurulan Arçelik A.Ş., dayanıklı tüketim, ev aletleri ve tüketici elektroniği sektörlerinde üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet göstermektedir. Yaklaşık 27 bin çalışanı, Türkiye, Romanya, Rusya, Çin ve Güney Afrika’da 15 üretim tesisi, dünyanın dört bir yanındaki  satış ve pazarlama organizasyonu ile hizmet veren Arçelik, Türkiye’nin en geniş hizmet ağına sahip şirketi konumundadır.

Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy ve Altus markalarına sahip olan Arçelik, 6 ülkede 15 üretim tesisi, 27 ülkede faaliyet gösteren satış ve pazarlama organizasyonu ile 135’dan fazla ülkede ürün ve hizmetlerini sunmaktadır.

ARCLK işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Arçelik’in faaliyet konusu dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği alanlarında üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası müşteri hizmetleri, ihracat ve ithalat ile ilgili tüm ticari ve endüstriyel faaliyetleri yürütmektir. Arçelik; imalat sanayii, metal eşya, makine ve gereç yapım, elektrik makinaları ve aygıtları sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Arçelik Borsa İstanbul’da BIST İstanbul, BIST TEMETTÜ, BIST SINAİ, BIST KURUMSAL YÖNETİM, BIST YILDIZ, BIST 100, BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ, BIST TÜM, BIST 50, BIST METAL EŞYA, MAKİNA, BIST TEMETTÜ 25, BIST 30 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.