Bank Of America’dan Kasım tavsiyesi 31.10.2016

Bank of America ABD başkanlık seçimleri sonrası için al tavsiyesi verdi.

0
3484

Bank of America (BofA) yayınladığı araştırma notunda gelişen piyasalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu ABD Başkanlık seçimlerinin ardından risk algısının iyileşeceği ve gelişen piyasalara ilişkin orta vadeli duruşunun pozitif olduğu ifade edilen raporda, Kasım ayı için yukarı yönlü pozisyon alınabilecek en iyi piyasanın Suudi Arabistan hisse senetleri olduğu belirtildi.

Raporda, ABD seçimlerinden ne sonuç çıkarsa çıksın kurumun gelişen piyasalarda “al” tavsiyesi veriliyor.

Gelişen ülke borsaları

Bu bağlamda, gelişen ülke borsaları 2 haftanın en düşük seviyesine indi. ABD başkanlık seçimleri öncesi FBI’ın Demokratların Adayı Hillary Clinton’a e-posta kullanımı konusunda yeniden soruşturma açtığını duyurmasının Clinton’un kampanyasını olumsuz etkilemesi bu düşüşte etkili oluyor. Para birimleri de Mayıs’tan beri en kötü aya ilerledi.

MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi yüzde 0.4 ile 18 Ekim’den beri en düşük seviyeye inmesinin ardından ufak değişim kaydetti. Endeks geçen 4 günde yüzde 1.6 düştü.  ABC/Washington Post anketinde Clinton’ı destekleyenlerin oranı yüzde 46 olurken Cumhuriyetçi Aday Trump’ı destekleyenler ise yüzde 45 olarak görülüyor. Bir hafta önce Clinton anketlerde 12 puan öndeydi.

Güney Kore’de gösterge endeks ikinci günde de geriledi. Endeks yüzde 0.6 düştü. MSCI Gelişen Piyasa Kur Endeksi ise Ekim’de yüzde 0.7 düşüşe ilerledi. Won dolar karşısında yüzde 0.1 yükselerek 1,143.13’ten işlem gördü. Para birimi 1,148.90 ile 14 Temmuz’dan beri en düşük seviyeye inmişti. Romanya para birimi ley Ekim ayında yüzde 3.7 düşerek en kötü performansı kaydetti. Won yüzde 3.6, Kolombiya pesosu yüzde 3.6 oranında düştü.

Gelişen ülke borsaları geçen hafta da bilançolarla düşmüştü. MSCI Endeksi’nde karlılıklarını açıklayan şirketler olumsuz sürpriz yapmıştı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.