Beşiktaş – BJKAS Hisse Senedi

0
1321

BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – BJKAS

1903 yılında İstanbul’da Türk spor hayatına merhaba diyen Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BKJ) 1995 yılında Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi, Beşiktaş’ın profesyonel futbol yatırım ve spor yönetimi faaliyetlerini yürütmek için kurmuştur.

Türkiye’nin en köklü spor kulübü olan Beşiktaş, ilk tescil edilen Kulüp olması nedeniyle, armasında Ay-Yıldız taşıma hakkına sahip tek kulüptür. İnsanlar arasında ırk, dil, din, renk, mevki, cinsiyet ayrımı gözetmeden, herkese hoşgörü ile yaklaşan tutumu ile Türkiye’nin gerek taraftar sayısınca gerekse başarıları ile en büyük takımlarından birisi olan Beşiktaş, yeni stadyumu Vodafone Arena’ya kavuşması ile birlikte önemli bir ivme kazanmıştır.

BJKAS işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Beşiktaş Futbol Yatırımları eğitim, sağlık, spor ve diğer sosyal hizmetler, toplum hizmetleri sosyal ve kişisel hizmetler, spor hizmetleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Borsa İstanbul’da BIST TÜM, BIST HİZMETLER, BIST YILDIZ, BIST SPOR, BIST 100-30, BIST 100, BIST İstanbul ve BIST 50 endekslerinde işlem görmektedir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.